Bezpieczeństwo

Cyfrowe środowisko pracy – czy firmy wykorzystują potencjał rozwiązań IT?

Cyfrowe środowisko pracy – czy firmy wykorzystują potencjał rozwiązań IT?

Badania przeprowadzone przez Vmware Polska i CIONET wykazały, że znaczna część firm nie wykorzystuje potencjału, jakie dają im najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Aż 82 % dyrektorów IT w przedsiębiorstwach nie decyduje się na wdrożenia, które usprawniłyby pracę pomiędzy wszystkimi działami. Faktem jest, że personel nawet nie zostaje zapoznany z potencjałem aplikacji mobilnych. Czy zatem cyfrowe środowisko pracy jest w stanie sprawnie funkcjonować w takich warunkach?

Wdrożenie cyfrowego środowiska pracy wpływa pozytywnie i stymulująco na rozwój firmy.

Rozwiązania informatyczne, które uwzględniają kwestie wirtualizacji oraz wdrożenie własnych serwerów pocztowych i serwerów www, usprawniają komunikację wewnątrz firmy. Jednocześnie optymalizują koszty, które ponoszone są na zakup dodatkowego sprzętu i jego konfigurację.

dowolnego urządzenia czy nawet miejsca oddalonego od siedziby firmy. Dyrektorzy zgadzają się na wykonywanie niektórych czynności zdalnie, a narzędzia do centralnego zarządzania aplikacjami służą im do koordynowania i sprawdzania rezultatów. Wirtualne środowisko tworzone jest na każdym urządzeniu, które powinno być dostosowane do systemu zabezpieczeń całej firmy. Na sprzętach tworzone jest izolowane środowisko, gdzie dane są składowane, a komunikacja zostaje zaszyfrowana. Mobilne rozwiązania to szansa dla firm, które uwzględniają w swojej misji zasadę BYOD („bring your own device” – „pracuj ze swojego urządzenia”).

Cyfrowe środowisko pracy to szereg korzyści dla firmy

Zalety, na które wskazują pracownicy, którzy związani są z wirtualnym środowiskiem pracy, są następujące:

Lepsza współpraca między zespołami – 83 %

Lepsza współpraca między zespołami – 83 %

Lepsza obsługa – 76 %

Przyspieszenie procesu decyzyjnego – 68 %

Warto zapamiętać, że nowoczesne cyfrowe środowisko pracy to szansa na świadomy rozwój organizacji, dzięki koordynacji między działami w firmie. Wzgląd w działania podejmowane przez innych pracowników pozwala na szybkie działanie i zapobiega sytuacjom, w której należy występować z prośbą o udostępnienie danych innym użytkownikom, co wiąże się ze sporym upływem czasu.

Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań należy powiązać z kwestią zabezpieczeń systemów informatycznych. Nieustannie rośnie liczba nowych aplikacji czy sprzętów używanych w ramach działalność firmowej, dlatego zarządzającym firmom doradzamy podejmowanie przemyślanych decyzji. Wirtualne środowiska pracy są bardzo dobrym i optymalizującym koszty rozwiązaniem pod warunkiem, że przy jego wprowadzeniu zostaną uwzględnione silne zabezpieczenia.