Outsourcing usług informatycznych dla każdej firmy
Prowadzenie firmy nie jest łatwym zadaniem. Wymaga dużej odpowiedzialności za podejmowane inwestycje oraz nadążania za wciąż pojawiającymi się nowinkami technologicznymi. Przedsiębiorstwo nie jest w stanie wyspecjalizować się we wszystkich obszarach, które są niezbędne do efektywnego prowadzenia działań. Ani tym bardziej zapanować nad awariami wynikającymi z błędów ludzkich czy technicznych. Problem sprawia również utrzymanie infrastruktury firmowej na odpowiednim poziomie. Dlatego też outsourcing procesów biznesowych cieszy się tak dużą popularnością. Jedną z jego odmian jest outsourcing usług informatycznych.
Dobranie abonamentu pod klienta. Wybór outsourcingu usług informatycznych.
Podczas spotkań biznesowych z klientami wielokrotnie podkreślamy, jak ważna jest standaryzacja procesów. Doskonale wiemy, że wdrożenie i przestrzeganie polityk i procedur bezpieczeństwa wpływa na zachowanie ciągłości obsługi i wysoką jakość usług, co przekłada się na operacyjną doskonałość przedsiębiorstwa. Jednolita wizja sprzyja rozwojowi firmy. Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja, jeśli każdy pracownik podejmuje własne decyzje, działa na własną rękę, nie zważając na ochronę danych i zaburzając poziom bezpieczeństwa firmy. A wielokrotnie również przyczyniając się do utraty biznesowych informacji. Naprawianie błędów za wszelką cenę nie zawsze działa na korzyść firmy. Naprzeciw kłopotom wychodzi outsourcing usług IT firmy Virtline.
Dlaczego warto zdecydować się na usługę abonamentową?
Świadcząc usługę administracji systemami i sieciami IT stosujemy się do najlepszych praktyk (best practice). Zapewniamy integralność, poufność i dostępność danych oraz stałe wsparcie techniczne zgodnie z umową SLA.
Zdajemy sobie sprawę, że każde przedsiębiorstwo ma własną specyfikę i odmienne podejście do prowadzenia procesów biznesowych. Dla jednej firmy priorytetowe będzie utrzymanie infrastruktury serwerowej i jej stały monitoring, dla drugiej zaś ważniejsze będzie cykliczne przeprowadzanie przeglądów stacji roboczych i wykonywanie audytów bezpieczeństwa. Dlatego ofertę usług abonamentowych dostosowujemy indywidualnie do zapotrzebowania klienta.
Spotkanie z doradcą firmy Virtline ma na celu zidentyfikowanie potrzeb docelowego klienta. Dopytujemy o rodzaj prowadzonej działalności, rozpatrujemy dotychczas występujące problemy techniczne, dowiadujemy się o podjętych wdrożeniach. Analiza oczekiwań klienta i ocena stanu technicznego infrastruktury pozwala nam wyjść z propozycją rozwiązań, które będą adekwatne do posiadanych zasobów i możliwości finansowych firmy.
Spotkanie z doradcą firmy Virtline ma na celu zidentyfikowanie potrzeb docelowego klienta.
Dopytujemy o rodzaj prowadzonej działalności, rozpatrujemy dotychczas występujące problemy techniczne, dowiadujemy się o podjętych wdrożeniach. Analiza oczekiwań klienta i ocena stanu technicznego infrastruktury pozwala nam wyjść z propozycją, adekwatną do zasobów i możliwości finansowych przedsiębiorstwa.
Po przeprowadzonej analizie wskazujemy, jakie działania jesteśmy w stanie podjąć i wskazujemy na korzyści, które odniesie klient po wyborze outsourcingu usług informatycznych.
- Zredukowanie liczby godzin przeznaczanych na aktualizacje systemów i samodzielne rozwiązywanie problemów technicznych.
Dział Helpdesk przejmuje rolę administratora, który czuwa nad aktualizacjami oraz monitoruje wydajność działania systemów informatycznych. - Skupienie się na kluczowej działalności biznesowej.
Uzyskanie większej ilości czasu na realizowanie zadań związanych z core business. - Ochrona firmy przed atakami zewnętrznymi i wyciekami danych, które mogłyby spowodować zastój w działaniu.
Firma jest w stanie zaoszczędzić nawet 4-5 dni, które musiałaby poświęcić na uzyskanie dostępu do osoby technicznej, odzyskanie danych, przywrócenie sprawności działania. - Szybka reakcja na nieprzewidziane sytuacje i alerty.
Nasi klienci uzyskują bezpośredni kontakt do naszego działu Helpdesk. Dzięki czemu rozwiązywanie problemów odbywa się zgodnie z umową SLA. - Dostęp do całego zespołu informatycznego.
Nawet w przypadku urlopu osoby odpowiedzialnej za relacje z firmą, pracownicy mogą skierować swoje zapytania do pozostałych członków działu Helpdesk.
Przeprowadzamy profesjonalną analizę techniczną infrastruktury firmy.
Niejednokrotnie zdarza się, że problem tkwi bliżej niż klient myśli. Wadliwie działające oprogramowanie, niezaktualizowany system antywirusowy, nieprzeprowadzanie skanów bezpieczeństwa i audytów informatycznych to dość często pojawiające się problemy w mniejszych przedsiębiorstwach. W przypadku średnich firm i dużych korporacji spotykamy się zaś z częściową specjalizacją działu informatycznego, który potrzebuje pomocy, np. w zakresie zarządzania i utrzymania infrastruktury sieciowej. Dość często zlecany jest również monitoring w celu wykrywania i reagowania na potencjalne anomalie w systemach, aplikacjach czy sieci.
Czemu zatem służy spotkanie z przedstawiciel firmy informatycznej? Rozpoznaniu, jak duże istnieje zapotrzebowanie na pomocą informatyczną zewnętrznej firmy. Wśród możliwości znajdują się:
- Kompleksowy outsourcing IT nad całą infrastrukturą firmową.
- Częściowe przejęcie zadań działu IT.
- Wdrożenie jednorazowych usług, na które istnieje silne zapotrzebowanie.
Jak dobrze wiemy, każdy zlecający usługę chce uzyskiwać rzetelne informacje na temat prowadzonych prac i ilości wykorzystanych godzin na prace administracyjne. Zdajemy sobie sprawę, że klient chce poznać nas jako firmę i dowiedzieć się więcej o naszych usługach. Dlatego proponujemy zorganizowanie spotkania lub wideokonferencji, podczas której poznajemy zapotrzebowanie klienta, a następnie proponujemy rozwiązania, które będą adekwatne do jego oczekiwań i posiadanych zasobów.